Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, moduł III, grupa Krasnale

Za Naszymi Krasnalami już III moduł projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury a więc „Logorytmiczne misiowanki”. Czy było zabawnie? Było 😉 Nasz Miś wybrał się do fryzjera a jak wszyscy wiemy, w salonie fryzjerskim nie brakuje logorytmicznych misiowanek i właśnie to wykorzystaliśmy. Było bziu, szuuu, bzzz, ciach ciach – nasze buźki mogły sporo poćwiczyć. Poza tym nie zabrakło ruchowych zajęć podczas których towarzyszyły ortofoniczne zabawy – klikanie jak koniki, stukanie kopytkami jak zebra i wiele, wiele innych. Buźki i języki wyćwiczone były 😉 A na zakończenie masażyk, który nie tylko rozwijał kompetencje społeczne, kulturalne ale był również idealną zabawą integracyjną grupy 🙂 Mogliśmy się przekonać, że dźwięk jest wszędzie i może doskonale naśladować nawet najbardziej nietypowe dźwięki, które Nas otaczają a wystarczy Nam do tego wyobraźnia, buzia, język i oczywiście dużo uśmiechu, radości.