Gramy w zielone

Nasze Przedszkolne Krasnale, poza wspomnianym już projektem edukacyjnym „z darami natury świat nie jest ponury”, uczestniczą również w takich projektach, jak „z kulturą mi do twarzy” w ramach którego obchodziliśmy, zgodnie z tradycją Naszego Przedszkola, Dzień Kropki czy też zaplanowaną mamy wycieczkę na seans kinowy (relacja z Naszych poczynań na pewno się pojawi) czy też „Gramy w zielone”. Projekt edukacyjny „Gramy w zielone” jest projektem ekologicznym, który niesamowicie rozwija nie tylko wrażliwość u dzieci ale również kreatywność. W ramach tego projektu dzieci zrealizowały takie zadania jak: – ekologiczne prace plastyczne, w ramach których powstały fantastyczne grzybki czy też leśna alejka. A jak powstały te prace? Grzybki z koszyczków po jajkach ponieważ uwielbiamy wykorzystywać naturalne materiały. A Nasza leśna alejka? Wieczka od koszyczków po jajkach, rolki po papierze toaletowym. Zdecydowanie są to najfajniejsze prace i sprawiają najwięcej radości Naszym ZOO Przedszkolakom. A jako, że nie brakuje Nam kreatywności to również i malowanie kasztanami poznały dzieci – przygotowanie zdrowych posiłków, a więc odczarowaliśmy ciasto marchewkowe. Co stanowiło sukces i co sprawiło, że całe ciasto szybko zniknęło? Ogromna ilość zaangażowania ze strony dzieci, dużo radości, a do tego magiczny składnik w postaci maturalnego, domowego musu z różowych jabłuszek. Jabłuszka również stanowiły u Nas atrakcje kolejnego dnia ponieważ stworzyliśmy jabłuszkowe racuchy. Teraz pozostaje Nam dalsze eksplorowanie zadań, które zostały przedstawione w projekcie, jak również przedstawienie realizacji czwartego projektu, czytelniczego.  Zdecydowanie dzieje się u Krasnali.