„Z darami natury świat nie jest ponury”

W tym roku Przedszkole ZOO dołączyło do projektu „Z darami natury świat nie jest ponury”. Głównym jego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności u dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Nasze wspaniałe Przedszkolaki zrealizowały już kilka zadań:
1. „Kolorowy świat” – polegające na samodzielnym tworzeniu ekologicznych farb. W naszym przypadku były to rosnące farby wykonane z soli, mąki oraz wody zabarwionej przy pomocy cebuli i buraczków2. ” Magiczny dywan” – do wykonania którego należało użyć liści. Gwiazdy wykorzystały nie tylko liście, ale także kasztany, patyki, szyszki i stworzyły ścieżkę sensoryczną w postaci drzewa. Przy okazji utrwaliliśmy sobie z czego się  ono składa.3. „Gazetowelove” – są to zabawy muzyczno – ruchowe z wykorzystaniem gazet. Świetna okazja do ćwiczenia orientacji w przestrzeni – określania stosunków typu: nad, pod, na, itp.4. „Piękno z natury” – wykonanie naturalnych dekoracji do sali. Do tego zadania dzieci wykorzystały dary jesieni i swoją wyobraźnię. W ten sposób powstały prześliczne figurki z: kasztanów, szyszek, żołędzi, plasteliny i wykałaczek.5. „Co nam w duszy gra!?” – ten punkt pozostawił nam dowolność działania, a ponieważ drzemią w nas niewyczerpane pokłady pomysłów, jak na razie stworzyliśmy jesienne laleczki z kukurydzy oraz upiekliśmy ciasto z jesiennych zbiorów.  
Choć zrealizowaliśmy już wymaganą ilość zadań, chętnie będziemy bawić się z projektem dłużej i realizować zadania w każdej porze roku.