Z darami natury

Ten rok będzie bardzo intensywny i jeszcze bardziej niesamowity dla Naszych ZOO Przedszkolaków z grupy Krasnali. Dzieci dołączyły nie tylko do projektu edukacyjnego „z darami natury świat nie jest ponury” ale również do trzech kolejnych projektów. Czy jest to wyzwanie? Ależ skądże. Mamy naprawdę kreatywne, twórcze dzieci i staramy się jak najlepiej to pielęgnować, rozwijać. Nieszablonowe myślenie jest tym, co lubimy najbardziej a rozwijanie kompetencji czytelniczych, kulturowych, ekologicznych poprzez kreatywne podejście jest też dla Naszych ZOO Przedszkolaków czasem fajnej zabawy.  W ramach projektu „Z darami natury świat nie jest ponury” Przedszkolaki z grupy Krasnali wykonały już takie zadania jak: – w słoiku zamknięte, gdzie podczas zajęć wykonaliśmy przepyszny dżem śliwkowy, który oczywiście jeszcze w czasie zajęć dzieci spróbowały a do tego mały słoiczek swoich przetworów zabrały do domu. – piękno z natury, którego efektem były wykonane przez dzieci stroiki pełne liści i oczywiście cudownych darów jesieni, takich jak szyszki, kasztany, żołędzie, jarzębina. – co nam w duszy gra a zagrało Nam bardzo wiele. Nie tylko wianki z liści ale również witrażowe kompozycje z liści w jesiennych barwach. Powstały również ekologiczne wiewiórki, których ogony ozdobiły małe, ozdobne szyszki.  Przed Nami kolejne wyzwania, które jak zawsze podejmujemy z radością, uśmiechem na twarzy. Na pewno na nudę nie możemy narzekać.