Bezpieczny przejazd!

Nasze przedszkole i szkołę odwiedzili panowie ze Straży Ochrony Kolei Polskich Linii Kolejowych. Panowie na podstawie różnych filmów opowiedzieli zerówkowiczom oraz uczniom klas I-III o tym jak być bezpiecznym w pobliżu torów. Po co jest żółta linia na peronie? Jakie znaki spotkamy przed przejazdem? Co to jest semafor? Ile waży jeden pociąg i jaka jest droga hamowania? Jakie wyposażenie ma Straż Ochrony Kolei? To są pytania na które już znamy odpowiedzi. Nasze dzieci zostały też zachęcone do zostania Ambasadorem Bezpieczeństwa, na pewno po tym spotkaniu będą pilnować swoich rodziców do zatrzymywania się przed przejazdami. Na koniec spotkania wszyscy dostali edukacyjne książeczki z łamigłówkami, pocztówki i zakładki. Dziękujemy serdecznie Panu Jarosławowi Chmielarzowi i jego kolegom za odwiedziny i wprowadzenie w tajniki bezpieczeństwa kolejowego. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.bezpieczny-przejazd.pl