Wiosna u Gwiazd

Wszyscy z radością witamy wiosnę. Nie inaczej jest u zerówki. Jakie zmiany dzieją się wokół nas? Najlepiej sprawdzić to na własnej skórze! Gwiazdy najpierw szukały wiosny w ogrodzie i zastanawiały się jaka pogoda może się zdarzyć. Oczywiście, my lubimy wykorzystywać każdą pogodę, a więc wykorzystaliśmy resztki śniegu, który się już roztopił i pobawiliśmy się w wielkich kałużach! 🙂 Wiosną rośliny budzą się na nowo do życia. Jak z małego ziarenka powstaje piękna, zielona roślina? Tutaj znowu sprawdziliśmy to poprzez doświadczenie. Właśnie dlatego przedszkolaki zasadziły swoje własne fasolki i teraz je codziennie obserwują. Fasolki wykorzystaliśmy również do matematycznych zabaw. Wiosną jest też coraz cieplej, słońce nas zaczyna ogrzewać, mamy więcej energii. Ją też postanowiliśmy spożytkować. Gimnastyka i wyścigi rzędów na świeżym powietrzu to jest to, co zachwyciło nasze Gwiazdy. Na koniec tygodnia przeszliśmy się na spacer. Po drodze szukaliśmy wiosennych oznak oraz pobawiliśmy się na pobliskim placu zabaw 🙂