Wiosno! Ach to Ty!

21 marca – wielkie świętowanie cieplejszej pory roku! Już od samego rana nasi uczniowie robili kolorowe i zdrowe kanapki oraz grali w różne gry. Później, całą szkołą wyszliśmy świętować. Ogarnięci muzyką, w kolorowych strojach, z wielkimi uśmiechami, przemaszerowaliśmy ulicami miasta. Zahaczyliśmy o wiosenny park i dotarliśmy na Stary Rynek. Tam zatańczyliśmy Minionki – electrodance, Chocolate, Macarene oraz Belgijkę, której wytrwale uczyli się nasi uczniowie:) Zarażając innych uśmiechami i czarując piękne słońce na koniec zrobiliśmy flashmob. Wszyscy wzięliśmy udział w bitwie na poduszki, by wykurzyć zimę na stałe. Zabawa była świetna i z równie dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły, gdzie przed budynkiem, symbolicznie spaliliśmy Marzannę. Wiosno, Witaj! 21 marca to nie tylko powitanie wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. W ramach wzbudzania akceptacji i tolerancji nasi uczniowie porozmawiali z wychowawcami nt tej choroby. Wszyscy zaangażowali się w akcję „Kolorowa skarpetka” na znak solidaryzacji z osobami niepełnosprawnymi.