Lodowe witraże, grupa Krasnale

W styczniowej aurze i sprzyjających temperaturach (tak, tak mrozy potrafią być dla przedszkolaków nie lada gratką) zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „z darami natury świat nie jest ponury”. A cóż powstało? Piękne lodowe witraże a więc sztuka land art. 

Goździki, jabłuszka, pomarańcze i pojemniczki były lekko mylące dla Naszych Krasnali bowiem Ich wyobraźnia od razu zadziałała i pojawiły się pomysły, że wykonamy mus owocowy, kompot jednakże… Gdy pojawiły się świeże gałązki Przedszkolaki zwątpiły. Układanie wszystkich elementów w przygotowanych pojemniczkach pozwoliło rozwinąć Ich kreatywność, poczucie estetyki a tego Nam nie brakuje. Gdy prace zagościły na parapecie zewnętrznym i mróz zaczął czynić swoje cuda zaskoczenie było ogromne. Jeszcze większe było w dniu kolejnym, kiedy to wyszliśmy do przedszkolnego ogrodu aby Nasze lodowe witraże umieścić na gałązkach choinki… Wyszły naprawdę przepiękne i dostarczyły dużo frajdy Naszym Przedszkolakom ☺️