Dzień kultury światowej

Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

     W tym roku jednak, w ramach dyżuru miesięcznego, klasa II zaproponowała, aby wyjść poza granicę Europy i pozwiedzać państwa wszystkich kontynentów. Klasa I zaprosiła nas do Chin, klasa II do Szwecji, klasa III do Indii, klasa IV do Australii, klasa V do Turcji, klasa VII do Egiptu i klasa VIII do Brazylii. Tym samym ten wyjątkowy dzień w naszej szkole nazwaliśmy DNIEM KULTURY ŚWIATOWEJ. W każdej klasie w danym kraju poznawaliśmy ciekawostki, obrzędy, kulturę oraz kulinarne smakołyki. Do odwiedzenia wszystkich krajów zaprosiliśmy również naszych kochanych przedszkolaków.

Po intensywnych obradach, jury postanowiło nagrodzić:

·        w klasach I – III

Klasa I, II, III – 1 miejsce

·        w klasach IV – VIII

Klasa V – 1 miejsce

Klasa IV – 2 miejsce

Klasa VII i klasa VIII – 3 miejsce

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY 🙂