Wycieczka rowerowa „Młodych wilków”

    Dnia 12 września, we wtorek w naszej szkole odbyła się wycieczka rowerowa klasy II, ze szkoły ZOO nad jezioro średzkie. Celem wycieczki była popularyzacja walorów przyrodniczych, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijanie turystyki rowerowej, utrwalenie zasad i znaków w ruchu drogowym, ale przede wszystkim integracja klasowa w nowym roku szkolnym.  W Mącznikach zwiedziliśmy kościół św. Wawrzyńca. Odwiedziliśmy również plac zabaw oraz miasteczko rowerowe. Podczas wycieczki rowerowej  w ramach akcji  rodzice – dzieciom, zagościliśmy do gospodarstwa rodziców Zosi, gdzie Państwo ukazali nam pracę rolnika od podstaw. Poszliśmy na pole buraków cukrowych, wytłumaczono nam system korzeniowy w kapuście i w porze, ale największą atrakcją dla nas był  przejazd traktorem po polu. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy do szkoły, gdzie każdy z nas na swoim rowerze przejechał 15 km. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki 🙂