Odwiedziny ratownika medycznego

W ramach Akcji Rodzice – Dzieciom gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego, Pana Grzegorza Szymańskiego, który pracuje w  szpitalu średzkim w Środzie Wielkopolskiej. Pan Grzegorz  jest tatą Mikołaja – ucznia klasy I. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo pouczające spotkanie, do którego klasa I zaprosiła swoich kolegów i koleżanki z klasy II, III i VI.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, a także do zapoznania się z specyfiką pracy tego zawodu.
Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie była możliwość obejrzenia karetki pogotowia, jej wyposażenia, zobaczenia tzw. „ciepłego i zimnego miejsca” w karetce  oraz  poczucia się jak to jest być pacjentem. Największą radość uczniom sprawiło włączenie sygnałów dźwiękowych przez Pana Grzegorza.