Dzień dziecka

Są takie dni w roku, które w świecie przedszkolnym koniecznie należy obchodzić i takim dniem jest Dzień Dziecka 😉 Nasze ZOO Przedszkolaki są dla Nas każdego dnia najważniejsze a 1 czerwca mieliśmy okazję kolejny raz im to udowodnić…

Od samego rana szykowane były dla Dzieci różnorodne atrakcje – w końcu to Dzień Dziecka i nie mogło zabraknąć wyśmienitej zabawy, nieustannego śmiechu, orzeźwiającej lemoniady i słodkich przekąsek dla pokrzepienia 🙂

Nasze starszaki przygotowały orzeźwiającą wodę z cytryną i pomarańczą, dzięki której nie straszne były Nam kolejne zabawy. A co dokładnie czekało ZOO Przedszkolaki w tym dniu? Iście tropikalny klimat pełen kolorów – hawajskie naszyjniki, girlandy, wielobarwne rozety, jak również na Naszych przedszkolnych drzewach pojawiły się kokosy, cytryny, papugi, motyle 😉

Dzieci mogły zmierzyć się w konkurencjach ruchowych takich jak przeciąganie liny, tory przeszkód czy klasyczne limbo.

Nie zabrakło również części plastycznej, w której Przedszkolaki tworzyły na folii stretchowej cudowne tropikalne krajobrazy – palmy, błękitne niebo, złoty piasek 😉 jeszcze bardziej poczuliśmy zbliżający się, wakacyjny czas…

Czymże jednak byłby Dzień dziecka bez malowania buziek? Dzieci mogły poczuć się jak tygryski, motylki, były też biedronki, jak również na buźkach pojawiły się tropikalne wyspy z palmami pełnymi kokosów.

Dopełnieniem wszystkich zabaw był zamek dmuchany na którym Przedszkolaki mogły wybawić się i wyskakać na tyle, na ile miały sił 😉

Nasz przedszkolny ogród zapewnił Dzieciom chwilę odpoczynku bowiem rozłożyliśmy kocyki i mogliśmy zrobić piknik podczas którego pojawiły się słodkie przekąski. 🙂