Zajęcia terenowe

Czy przedszkolne życie musi być monotonne? Absolutnie nie! Szczególnie w przypadku Naszych ZOO Przedszkolaków 😉 W ostatnich dniach czekała na Dzieci moc atrakcji i szereg zajęć poza przedszkolem.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Funmilii a tam… niesamowite poszukiwania specjalnie przygotowanych kopert z zadaniami, które rozpoczynały fantastyczną zabawę. Dzieci mogły poczuć się niczym poszukiwacze skarbów, a te z kolei były ukryte w zaskakujących miejscach 🙂 Nie brakowało śmiechu, a co najważniejsze i czego uczymy Nasze Przedszkolaki, nie zabrakło współpracy, wzajemnej pomocy – szczególnie ze strony starszych Przedszkolaków. Zmęczenia nie było, ale cudownej zabawy bez liku 🙂 Zjeżdżalnie, trampoliny, nurkowanie w piankach…

Drugi dzień upłynął Nam pod hasłem warsztatów tanecznych, fantastycznych animacji stworzonych przez Wiolę Kaźmierczak-Barczak. Czy można łowić kaczki? Można! Czy można łowić rybki? Można! A taniec kurek? Oczywiście! 🙂 Zajęcia konstrukcyjne z kolei zaowocowały wysokimi wieżami. Wyższymi niż Nasze ZOO Przedszkolaki… Wuja Piotr zapewnił dzieciom niesamowitą wycieczkę muzyczną, zajęcia taneczne, więc na nudę zdecydowanie nie możemy narzekać. Pomimo tego, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała Nas i brakowało pięknego słońca, to my się nie poddajemy i pozostawiliśmy swój podpis na terenie Sali Warsztatowej Ośrodka Kultury – obrazy stworzone kredami i ograniczała nas tylko dostępna przestrzeń do zamalowania 😉 Wiola, jako Nasza magiczna dusza, wypełniła Nam czas cudownymi bańkami, a Przedszkolaki nie przerywały ich tworzenia do czasu aż nie zabrakło płynu… Dlaczego? Dlatego, że dobrej zabawy nigdy nie przerywamy 😉

Trzeci dzień to wycieczka do Wilkowyi a tam… gry, zabawy i kolejna moc atrakcji. Dmuchany zamek, wata cukrowa, dużo waty cukrowej, domowy placek drożdżowy 🙂 Nie zabrakło ulubionych przez Przedszkolaki baniek mydlanych. Jak zakończył Nam się ten dzień? Drzemką w autokarze w drodze powrotnej co dowodzi jednego – zabawa była zdecydowanie udana! 🙂