Konkurs na najciekawsze przebranie za bierkę szachową

Dnia 16 maja w naszej szkole zrobiło się szachowo i kolorowo a to za sprawą zaplanowanego na ten dzień konkursu na najciekawsze przebranie za bierkę szachową. W klasach, na korytarzu oraz świetlicy zaroiło się od hetmanów, gońców, wież, pionków oraz koników. Każdy uczestnik musiał  przedstawić się oraz zaprezentować swoje przebranie przed zebraną widownią. Pomysłowość oraz oryginalność wykonanych strojów nagradzana była gromko brawami. Klasa I zaśpiewała dla wszystkich piosenkę o „Królestwie Szachlandii”. W trakcie obrad jury zagrać można było partyjkę szachów. Po niekrótkich obradach jury postanowiło przyznać 8 wyróżnień z nagrodami następującym uczniom:

  • Artur Tastutar – kl. 1
  • Lena Geppert – kl. 1
  • Franciszka Pajchrowska – kl. 2
  • Ignacy Bluma-kl. 3
  • Agnieszka Grześkowiak – kl. 4
  • Wiktor Kanafa – kl. 2
  • Antonina Ślebioda – kl. 3
  • Jakub Szymczak – kl. 2