Dzień Języka Hiszpańskiego

Hiszpański to drugi najpowszechniej używany język na naszej planecie. Dzień Języka Hiszpańskiego ma na celu podkreślić jego globalne znaczenie i oczywiście zachęcić do nauki. Nasi uczniowie też mają taką możliwość. W ramach dyżuru klasowego – klasa I zorganizowała dla całej społeczności szkolnej różne zadania związane z tym pięknym językiem. Klasy I – III miały za zadanie uzupełnić alfabet hiszpański, natomiast klasy IV – VIII wzięły udział w quizie o języku hiszpańskim i Hiszpanii w programie „Kahoot” odpowiadając na 12 pytań. Za udział w tym niezwykłym dniu – klasa I poczęstowała wszystkich słodkim cukierkiem, a dla zwycięzców czekały nagrody 🙂

Oto zwycięscy w quizie:

* klasa VI i VIII
I miejsce – Jan Świejkowski, kl. VIII
II miejsce – Szymon Kiciński, kl. VI
III miejsce – Antoni Kaus, kl. VI  

* klasa IV i VII
I miejsce – Stefan Kaniecki, kl. VII
II miejsce – Nikodem Anszczak, kl. VII
III miejsce, Franiszek Kaus, kl. VII

GRATULUJEMY 🙂