Wilk skazany

Dnia 19 grudnia uczniowie „zerówki” oraz klas I-IV  uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego, struktury organizacyjnej sądu, a przede wszystkim uczestniczenie w prawdziwej rozprawie sądowej, gdyż „Czerwony Kapturek” i „Babcia” wystosowali do Wysokiego Sądu akt oskarżenia  przeciwko „Wilkowi” za skrzywdzenie ich. W rozprawie przewodniczył sędzia Szymon Szmyt oraz zasiadający obok niego uczniowie naszej placówki – sędziowie pomocniczy. W rezultacie Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp. skazał Wilka Złego na karę dożywotniego umieszczenia w Puszczy Zielonce. Sąd ponadto dożywotnio zakazał Wilkowi zbliżania się do Czerwonego Kapturka, Babci oraz wszystkich osób małoletnich na odległość mniejszą niż 10 metrów. Na zakończenie pobytu w Sądzie, uczniowie otrzymali  prezenty od  Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.