Magia Świąt Bożego Narodzenia

  Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. Zanim jednak my, pierwszoklasiści, zasiedliśmy do wspólnego stołu, zrealizowaliśmy wiele zadań z kalendarza adwentowego. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia były realizowane cały miesiąc grudzień. Najpierw przystroiliśmy naszą klasę pracami plastycznymi, następnie wykonaliśmy kilka łańcuchów z papieru kolorowego. 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj, gdzie pod choinką w naszej klasie pozostawił nam w naszych butach małą, słodką niespodziankę. Ubraliśmy w sali aż 4 choinki. Według naszego pomysłu powstała szopka bożonarodzeniowa, gdzie oprócz oczywiście świętej rodziny namalowanej przez nasze koleżanki z klasy, stał miś – wielbłąd, którego Janek, nasz kolega, przywiózł z samego Egiptu.  Kilka dni później upiekliśmy pierniczki. Dla Nas,  pierwszaków, to szczególny czas. Po raz pierwszy  spędzamy  wigilię w szkole. Od samego rana, 22 grudnia,  widać było ogromne zaangażowanie. Przygotowaliśmy stół wigilijny, nie zapominając o białym obrusie, sianku pod stołem, opłatku, czy dodatkowym nakryciu przy stole. W tym magicznym dniu składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Przy stole rozmawialiśmy o tradycjach w naszych domach, wspólnych klasowych wycieczkach i chwilach jakie spędziliśmy razem w szkole. Odbył się również koncert naszych koleżanek: Idy i Leny, które przywiozły do klasy skrzypce i gitarę, grając nam kolędy oraz inne utwory. Po mini koncercie odbył się świąteczny seans bajkowy. Potem przyszedł czas na świętowanie z innymi klasami. To był udany dzień.