Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Dnia 25 listopada, w piątek, pierwszoklasiści obchodzili „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia uczniowie klasy I przyszli z małym bądź dużym swoim przyjacielem – Misiem. Nagle, w sali, zamiast uczniów i Pani, w ławkach i za biurkiem zasiedli pluszowi przyjaciele. Dzień rozpoczęliśmy od tańców z misiem, następnie wykonaliśmy z talerzyków papierowych „Kubusia Puchatka” i namalowaliśmy farbami dwa duże misie. Otrzymaliśmy medale: Przyjaciela Misia :).  Później odbył się długo wyczekiwany seans bajkowy, w którym poznaliśmy: Misia Uszatka, który ma lewe uszko klapnięte, Misia Ojo oraz Misia Paddinktona. Na zakończenie, wysłuchaliśmy bajki: „Masza i Niedźwiedź” przeczytanej przez Panią Anię, w której to Masza wszystkich swoich przyjaciół nakarmiła kaszą, by Niedźwiedź mógł się przygotować do turnieju warcabowego. Śmiechu mieliśmy, co nie miara.  Jednak cieszymy się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”