Wycieczka do Gniezna

Dnia 22 listopada 2022r.  uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce autokarowej do fabryki bombek w Gnieźnie. Dzieci miały okazję obejrzeć cały proces produkcji ozdób choinkowych. Odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownik z długiej szklanej rurki, podgrzewanej palnikiem gazowym, wydmuchiwał przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce gdzie poddaje się bombki procesowi srebrzenia, następnie DEKORATORNIA, w której dekoratorka ręcznie nanosiła na bombki piękne wzory. Obserwując kolejne etapy wyrobu ozdób choinkowych wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca przy ozdobach świątecznych wymaga talentu, niezwykłej precyzji i cierpliwości. Następnie poszliśmy do sklepiku, gdzie naszym oczom ukazały się niezwykłe bombki. Największą uwagę zwróciły bombki z postaciami z bajek. Kolejnym etapem naszej wycieczki było samodzielne wykonanie bombek wg. własnego pomysłu. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem przystąpili do malowania, a każdy uczeń wykazał się kreatywnością w swojej pracy. Poza bombkami wykonywanymi własnoręcznie uczniowie otrzymali pamiątkową bombkę z własnym imieniem. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą błyszczące w świetle bombki na choince. Z „krainy bombek” pojechaliśmy do Katedry Gnieźnieńskiej, a następnie przeszliśmy na Stary Rynek, w poszukiwaniu królików gnieźnieńskich. Wzbogaceni w wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do Środy Wlkp.