Pszczoła symbolem pracowitości

W miniony piątek, 04.11.2022r. naszą szkołę odwiedziła Pani Alicja – mama Zosi, uczennicy  klasy 1, która podczas warsztatów opowiedziała uczniom klas 1-2 o zawodzie PSZCZELARZA. Podczas zajęć pomocnikiem Pani Alicji był Artur, uczeń klasy 1, który dzielnie pokazywał wszystkie rzeczy, które przyniosła dla nas Pani Alicja. Wśród zaprezentowanych rekwizytów największym zainteresowaniem cieszył się strój pszczelarza oraz jego kapelusz. Uczniowie mogli również obejrzeć narzędzia i przybory potrzebne pszczelarzowi podczas wybierania miodu z ula i pozyskiwania miodu z plastrów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały królową pszczół , pszczoły robotnice na filmie edukacyjnym, a dzięki programowi Corinth 3D, poczuli jakby pszczoły latały w ich sali. Na zakończenie Pani Alicja poczęstowała wszystkich chlebem z miodem. Och, co to była za uczta 🙂