Wielkanocne śniadanie pierwszaków

  W ostatni dzień przed wiosenną przerwą pierwszaki zorganizowały sobie wielkanocne świętowanie. Dzień rozpoczęły od przygotowania sali oraz nakrycia i udekorowania stołu. Po złożeniu sobie wielkanocnych życzeń zjedliśmy pyszne śniadanie. Były jajka, kiełbaska, rzeżucha (wyhodowana przez uczniów) oraz oczywiście babki. Po śniadaniu każdy stworzył swoją własną pisankę. Nagle za oknem pojawił się niespodziewany gość. Był to zajączek we własnej osobie:) Dzieci szybko się ubrały i pobiegły do gościa. Okazało się, że w ogrodzie ukrył dla nich małe co nieco:) Uczniowie w mgnieniu oka znaleźli swoje prezenty, potem przybili piątki z zajączkiem i zrobili sobie wspólne zdjęcie. Ale oczywiście to nie był koniec atrakcji tego dnia.:) Wielkanoc to nie tylko wspólne śniadanie w gronie rodziny, czy przyjaciół, ale też śmingus-dyngus 😀 W tym roku na szczęście pogoda dopisała, więc nie obyło się bez bitwy na wodę:) Początkowo pierwszaki bawiły się między sobą, ale później stoczyły bitwę z 8 klasą:)  Na koniec, w ramach relaksu, wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Piotruś królik 2 -na gigancie”. To był dzień pełen radości!:)