Lekcja muzealna

Nie zawsze  trzeba iść do muzeum, by doświadczyć spotkania ze sztuką. Ostatnio klasa szósta na lekcji języka polskiego miała okazję zapoznać się z twórczością Giuseppe Arcimbolda – genialnego malarza żyjącego w XVI wieku. Uczniowie podziwiali cykl obrazów: ,,Wiosna”, ,, Lato”, ,,Jesień”, ,,Zima” , w których malarz wykorzystał zaskakujące środki – warzywa, owoce, zboża, kwiaty. Mogli też porównać portret cesarza Rudolfa II z wizją oryginalnego malarza. Przeczytali również informacje o słynnym obrazie ,,Bibliotekarz”, a potem mogli zobaczyć to dzieło w Internecie.  Chętni uczniowie wykonali swoje własne wizje różnych postaci na podobieństwo prac Arcimbolda. Trzeba przyznać, że w naszych młodych artystach drzemią wielkie talenty.