Dzień pustej klasy u Rakiet i Wulkanów

16 czerwca to ogólnopolski dzień pustej klasy. Nie mogliśmy sobie odpuścić 🙂 Gdy dzieci weszły do szkoły zobaczyły zaklejone drzwi do swoich klas. Wszystkie lekcje odbyły się na dworze! Zaczęliśmy od matematyki. Klasa II zapoznała się z pełnymi setkami i połączyła to z zabawami rozwijającymi dużą motorykę. Klasa trzecia natomiast utrwalała strony względem różnych punktów widzenia. Potem przenieśliśmy się do Estonii, by w ramach projektu Kompas Kreatywności poznać ich niecodzienny, narodowy sport – Kikking, czyli huśtanie się na ponad dwumetrowej huśtawce 🙂 Przy okazji tego sportu dowiedzieliśmy się co to jest siła odśrodkowa. Uczniowie zamienili się w inżynierów i mieli zbudować z dowolnych materiałów lądowisko dla osoby, która przypadkiem spadłaby z takiej huśtawki. Dzieciaki wykazały się wielką kreatywnością. Nasze lądowiska oczywiście sprawdziliśmy. W rolę spadających osób wcieliły się … jajka, którym każda drużyna nadała imię 🙂 To była świetna zabawa! Nie zabrakło również czasu na język angielski i wspaniałe zabawy utrwalające słówka. Na koniec lekcji klasa II zapoznała się jeszcze z legendą o kaszubskich stolemach i przygotowała kolorowe kamyczki z naszym kodem pocztowym i napisem: #kamyczki. To wszystko w ramach akcji #wędrującekamienie. Zadaniem każdego dziecka będzie zabranie tego kamyka na wakacje i zostawienie go w dowolnym miejscu, a także na rozglądaniu się i może uda im się znaleźć też kamyk zostawiony przez kogoś innego 🙂 To był świetny dzień!