Szkolne wybory

Przyszedł ten czas. Czas na szkolne wybory samorządu! Z każdej klasy zostali wytypowani kandydaci. Przez ponad tydzień trwała intensywna kampania wyborcza, w której każda z klas pomagała swojemu kandydatowi przekonywać uczniów do postulatów ze swojego programu. Były plakaty, jabłka, kanapki, placki, cukierki, lizaki, ulotki, wsparcie tiktokerów, naleśniki, pompony… – kampania była naprawdę bardzo bogata! Klasy spotkały się również z radnym powiatowym, który opowiedział o prawdziwych wyborach samorządowych oraz z mecenasem, który wyjaśnił kwestie prawne związane nie tylko z wyborami. Na koniec wszyscy się spotkaliśmy na prawdziwej debacie, gdzie nasi kandydaci przekonywali do siebie wszystkich wyborców. Wybory przebiegły prawidłowo, każdy oddał głos na karcie wyborczej i wrzucił ją do wielkiej urny. Komisja wyborcza podliczyła głosy i uroczyście ogłoszono wyniki na forum całej szkoły.

Do naszego samorządu weszli:

  • Mikołaj Maserak – klasa III,
  • Franciszka Pajchrowska – klasa II,
  • Franciszek Kaus – klasa VII,
  • Igor Kazyaka – klasa VI,
  • Agnieszka Grześkowiak – klasa IV.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!