Odwiedziny u Kopernika

Uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Torunia. Swoje odwiedziny zaczęliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie na pięciu piętrach odkrywaliśmy różne tajemnice nauki i świata. Spacer po starej części tego miasta był również bardzo pouczający. Krzywa wieża, dom Mikołaja Kopernika i jego pomnik, osiołek, piesek, aleja piernika i fontanna flisaka, a wszystkie te miejsca opatrzone wspaniałymi historiami i legendami, które opowiadał nam niezawodny przewodnik, pan Robert Kozak. Na końcu odwiedziliśmy Muzeum Żywego Piernika, gdzie udało nam się trochę przenieść w czasie! Zapoznaliśmy trochę starodawnego języka, dogłębnie poznaliśmy różne przyprawy i oczywiście zrobiliśmy własne pierniczki! Jo! (Bo właśnie tak mówiono zamiast słowa „tak”) W drodze powrotnej, nasz przewodnik urządził konkurs wiedzy, w którym uczniowie bardzo aktywnie brali udział;) Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni -wycieczka zdecydowanie się udała!:)