Czarujemy WIOSNĘ!

W końcu się doczekaliśmy! Wiosna! Od rana towarzyszyły nam energetyczne, wiosenne tańce. Gwiazdy zamieniły się w detektywów wiosny. Każdy od rana poznał różne rodzaje wiosennych kwiatów, a później stworzył własny dziennik poszukiwaczy wiosny. Bardzo dobrze przeszukaliśmy nasz przedszkolny ogród. Oprócz różnych kwiatków znaleźliśmy też już pracujące mrówki, a na niebie ptaki, które powoli wracają do naszego kraju. Wszystko dokładnie przeliczyliśmy, żeby zobaczyć ile wiosny jest już wokół nas. Robaczki za to stworzyły wielką Marzannę, którą wspólnie spaliliśmy, odganiając zimę. Z głośnym śpiewem na ustach przywołaliśmy wiosnę… I wiecie co? Od razu wyszło zza chmur cieplutkie słoneczko!:)  Oczywiście nie zabrakło zabaw z kolorową chustą:) To nie koniec wiosennych atrakcji. Gwiazdy uwielbiając zabawy w kucharzy, przygotowały przepyszne ciasteczka maślane. Odmierzanie składników idzie im coraz lepiej:) Ale pierwszy dzień wiosny to nie tylko powitanie nowej pory roku. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. Gwiazdy się przygotowały na niego zakładając kolorowe skarpetki. Wysłuchaliśmy bajki o Pani Wiośnie, która nie rozumiała po co zakładać dwie różne skarpetki. Przy okazji zwróciliśmy uwagę na szacunek względem wszystkich ludzi. To był bardzo pozytywny dzień! Wiosna!