Wirtualna rzeczywistość

Ale kosmos! Gwiazdy w tym tygodniu dokładnie zgłębiają temat wszechświata. Planety, grawitacja, ciała niebieskie, konstelacje… Izaak Newton i Mikołaj Kopernik… Piosenki, makiety, symulacje ruchowe, eksperymenty i zwiedzanie wirtualnego planetarium… ale to oczywiście nie koniec! Dzieciaki poznały również dwie nowe aplikacje. Dzięki pierwszej, „ożywiły” planety naszego Układu Słonecznego. Zobaczyły je w 3D, przy okazji porównując ich wielkości. Bo wiedzieliście np., że Słońce jest 100 razy większe niż nasza Ziemia? My to już wiemy:) Druga aplikacja również pozwoliła dodać trzeci wymiar planetom, które nasze przedszkolaki wymyśliły całkowicie same! To co namalowały przenieśliśmy do wirtualnej rzeczywistości:D Zabawa nie miała końca, ponieważ powstałe planety można było okręcać, powiększać, a także przeprowadzić przez zaplątany labirynt:)