Co słychać u Gwiazd?

Minął pierwszy miesiąc! Ach… Jak tęskniliśmy za przedszkolem! Gwiazdy intensywnie pracowały, ale było przy tym tyle zabawy, że nawet nie wiemy kiedy ten miesiąc zleciał:) Chcecie wiedzieć co robiliśmy? Na początku oczywiście wielka zabawa i integracja, w końcu nie widzieliśmy się prawie pół roku! Bardzo lubimy budowle z lego, dlatego budowaliśmy domy i wieże porównując ich wysokości, ba, nawet sami ustawiliśmy się od najmniejszego do największego:)  Malowaliśmy też ul dla średzkiej pasieki, śpiewaliśmy piosenki, poznawaliśmy pierwsze literki i cyfry. Wykorzystywaliśmy do tego również wielki telewizor, który w tym roku zagościł w naszej placówce. Kleiliśmy, biegaliśmy i konstruowaliśmy tworząc wspaniałe prace, także odysejowe. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa spacerując po okolicy i rozpoznając znaki drogowe. Przywitaliśmy również jesień. Obserwowaliśmy pogodę, drzewa, szukaliśmy różnic między parkiem, a lasem. A dary jesieni wykorzystaliśmy do przeliczenia, sprawdzenia czego jest więcej i co jest cięższe Bawimy się także z Fajniakami z programu Biedronki. Dzięki nim poznajemy żywioły. Pierwszy pod lupę poszedł żywioł ziemi. Rozmawialiśmy o dobrach i zagrożeniach, które kryje. Wykonując jedno z zadań w naszej sali wybuchł wulkan! Się działo, prawda? A to dopiero pierwszy miesiąc. Już się nie możemy doczekać kolejnych dni!