Znajdźmy wspólny język… ojczysty

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych w naszej szkole od rana już się działo. Na wejściu rodzice z dziećmi zmierzyli się z pierwszym zadaniem. Z liter jednego z najdłuższych polskich słów „PIĘĆDZIESIĘCIOGROSZÓWKA” tworzyli inne wyrazy. Co więcej w tym samym czasie nasi facebook`owi znajomi również zmierzali się z tym samym zadaniem:) Kolejną atrakcją były powywieszane na ścianach korytarza polskie słowa, które trudno wymówić lub wyrazy w których zazwyczaj popełnia się błędy. Ale to nie wszystko. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w kolejnych zadaniach. Interaktywne zabawy ze związkami frazeologicznymi, częściami mowy, przysłowiami, palindromami, czy anagramami wzbudziły wiele uśmiechu i nutkę rywalizacji.:)