Afryka i Chiny, czyli Łukasz Wierzbicki w ZOO!

15 listopada mieliśmy wyjątkowego gościa. Podróżnika, pisarza i przede wszystkim bardzo pozytywnego człowieka: Łukasza Wierzbickiego. Jest on autorem takich książek jak „Machiną przez Chiny”, czy „Afryka Kazika”. Ten drugi tytuł jest bardzo dobrze znany trzecioklasistom, którzy niedawno skończyli czytać tę pozycję. Nasz gość przeprowadził warsztaty dla naszych uczniów. Młodsze dzieci doskonale poznały Afrykę, tamtejsze zwyczaje, florę, zwierzęta oraz oczywiście postać podróżnika Kazimierza Nowaka, który był inspiracją do powstania książki. Starsi uczniowie poznali cztery prawdziwe historie rodem z Chin. Oba spotkania były oplecione odpowiednią muzyką, wspaniałymi fotografiami i oryginalnymi gadżetami. Uczniowie z wyjątkowym zaciekawieniem słuchali kolejnych historii i ciekawostek. Ale oprócz tego pisarz przekazał jeszcze coś bardzo ważnego. To, że przygoda czeka tuż za rogiem i tylko od nas zależy, czy staniemy jej na przeciw. Pisarz po spotkaniu dawał również autografy. Nasz gość otrzymał od nas certyfikat Przyjaciela ZOO i podpisał się na ścianie sław. Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi za spotkanie!