Dzień Policji

Klasa I, III i IV wzięła udział w obchodach 100-lecia Policji, które odbywały się w naszym mieście. Wielka defilada, pokaz musztry i podziwianie odznaczonych policjantów, to tylko początek atrakcji. Mieliśmy okazję poznać również uczniów z technikum wojskowego i szkoły policyjnej, strażaków, którzy ochotniczo pomagają innym, czy osoby pracujące w straży granicznej lotniska. Mieliśmy wiele pytań, na które wszyscy usłyszeli odpowiedź. Co więcej, mogliśmy dotykać ich sprzętu, sprawdzić, ile waży granat, czy broń lub ubrać się w specjalne kamizelki. Największą gratką był robot, który jest zdalnie sterowany i ma za zananie otwierać podejrzane paczki tak, by nikomu nie stała się krzywda:) Tyle emocji i jeszcze więcej zabawy:) Ale żeby nie było:) Po obchodach poszliśmy też na pyszne lody i plac zabaw. Wyjście zaliczamy do wyjątkowo udanych i bardzo ciekawych:)